top of page

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות - מבוגרים

גברים

ש: אני סובל משפכה מהירה, מגיע לפליטה תוך כמה שניות מרגע החדירה ולפעמים עוד לפני החדירה. מה ניתן לעשות?

ת: כדאי לפנות לטיפול סקסולוגי אצל מטפל מיני מוסמך כדי לברר את הבעיה והדרכים לטיפול בבעיה . בטיפול סקסולוגי אפשר להדריך וללמד את המטופל לשלוט ולעכב את השפיכה.

ש: אנחנו נשואים כבר כמה שנים ואשתי אף פעם לא יזמה מין. גם כשאני יוזם היא לרוב מתחמקת ויש לה המון סיבות למה לא מתאים לה שנשכב.מה לעשות

ת:מדובר על  בעיה של פערים בחשק ובעניין המיני. יכולות להיות לכך סיבות שונות: נפשייות רגשיות או בעיות בעלות רקע גופני. מומלץ לפנות לאבחון וטיפול אצל מטפל/ת מיני מוסמך כדי להבין מה קורה ומה מפריע לאשתך להנות ולרצות ביחסי מין ובמקרים רבים הטיפול  יכול לשפר את החשק המיני.

ש: אני כבר מבוגר ועוד לא שכבתי עם בחורה אף פעם למרות שאני צופה בהרבה פורנו ואוהב לאונן. מה לעשות כדי להשיג בחורה?

ת: כנראה שיש סיבה או סיבות לכך שאין לך זוגיות. ממליץ לך לשקול פנייה לייעוץ/ טיפול סקסולוגי, פסיכולוגי לברר מה החסמים שמפריעים לך ומעכבים אותך.

ש: צפיתי במקרה בסרט פורנו של סדו מזו ( כאב וקשירות) ולתדהמתי ראיתי שזה מושך ומחרמן אותי! האם אני נורמלי?

ת:: אנשים שונים נמשכים לדברים שונים מינית (וגם לא מינית). מין הוא כמו אוכל, אנשים אוהבים טעמים ומאכלים שונים ואין נורמלי או לא נורמלי, כך גם לגבי מין. כל זמן שמדובר בפנטזיה או בהתנהגות שמדליקה ומעוררת מינית ונעשית בהסכמה הדדית בין אנשים בוגרים אז זה נורמלי. אתה נורמלי לחלוטין.

נשים

ש: פספסתי גלולה – מה לעשות?

ת: כדאי לקיים יחסי מין עם אמצעי הגנה נוסף כמו קונדום. כאשר אין שימוש בגלולות בדיוק לפי ההנחיות (שכיחה של גלולה או שתיים) ההגנה של הגלולה נגד הריון נפגעת!

ש: כאשר החדרתי אצבע לנרתיק הגעתי פתאום לאיזשהי נקודה שממש כאב לי כשנגעתי כמו משהו עגול כזה. מה זה יכול להיות?

ת: יתכן ובגלל שינויים הורמונליים יש רגישות גבוהה יותר. במידה והכאב ממשיך פני לבדיקה  גניקולוגית אצל רופאת נשים.

ש:קימתי יחסי מין ללא קונדום ולקחתי פוסטינור. היה לי היום בבוקר קצת דימום, האם זה מהפוסטינור?

ת: לעיתים תכופות יש  הופעה של דימום לאחר לקיחת פוסטינור. אין סיבה לבהלה, זה מה שקורה מהשפעת הפוסטינור.

ש: כבר תקופה שיש לי צריבה וכאב לא ברור בזמן שאני שוכבת עם חבר שלי. בתקופה האחרונה לא בא לי לעשות סקס ואין לי חשק למין, לא מבינה מה קורה איתי?

ת: מאוד שכיח שבמצב של כאב או צריבה בזמן חדירה מין לא נעים ויחסי המין הופכים ליחסים הגורמים לכאב במקום להנאה. הדבר משפיע לרעה על הזוג, והעדר החשק כנראה נובע מהצריבה והכאב. נשמע שאת במקום נמנע וחושש. מציע לכם לנסות להניע את המיניות שלכם ע"י התנהגות מינית מהנה לשניכם שאינה כוללת חדירה. התקדמו בעינוג הדדי כדי לבנות את ההנאה ובהמשך את התשוקה מחדש. כדאי להימנע ממין הכולל חדירה וכאב וכדאי לפנות לבירור גניקולוגי אצל רופאת נשים המומחית גם בנושא כאב בחדירה. אפשר לפתור את בעיית הכאב וכנראה גם לבנות ולהחזיר את החשק המיני.

שאלות נפוצות - נוער

נערים

ש: האם פורנו יכול לפגוע במין?​

ת: צפייה מרובה מדי בפורנו לא מומלצת. פורנו בהחלט מעניין ומחרמן אך חשוב לזכור שסרטי פורנו לא משקפים מציאות אלא הם בימוי של פנטזיה והמיניות בפנטזיה רחוקה ממה שאכן קורה במציאות. כל זמן שזוכרים שזה אכן כך אזי צפייה בפורנו מדי פעם זה סביר והגיוני.

ש: יש לי חברה כבר תקופה ארוכה, אבל כל פעם שאנחנו מנסים לשכב זה לא מצליח כי נופל לי בדיוק כשאני מנסה להיכנס. מה אפשר לעשות?​

ת: בעיות בתפקוד המיני יכולות לנבוע מרקע גופני או נפשי. בגיל צעיר בדרך כלל בעיות זקפה נקראות "חרדת ביצוע". מתחים, לחצים וחרדות פוגעות ביכולת הזקפתית. בטיפול סקסולוגי ניתן להתגבר על הבעיה ולפתור אותה.

ש: כמה פעמים זה נורמלי לעשות ביד?

ת: תדירות האוננות תלויה באדם עצמו, אין כמות ברורה מה נורמלי. כל זמן שהאוננות נעימה לך ולא מפריעה לך בפעילויות אחרות של גיל ההתבגרות (לימודים, חברים ותחביבים) אז הכל בסדר וזה תקין ובריא לאונן.

ש: חברה שלי ואני ניסינו לשכב בפעם הראשונה, ומאז לא שכבנו יותר מדי בעקבות העובדה שהיא לא נהנית מחדירה. מה לעשות?

ת: ממליץ לך לשוחח עם החברה ולנסות להבין מה לא נעים לה בחדירה . יתכן שהפעמים הראשונות הן לא נוחות והחוויה היא ראשונית ולא ברורה ואולי מביכה או מלחיצה. יש מקרים של תחושת צריבה או כאב בחדירה ואז ברור מדוע אינה מעוניינת. במידה והיא חווה  אי נוחות או כאב ניתן לטפל ולפתור בטיפול מיני אצל מטפל/ת מיני מוסמך.

נערות

ש: שכבתי עם חבר שלי והוא השתמש בקונדום, אבל המחזור שלי מאחר ביום. האם יכול להיות שאני בהריון?​

ת: אם השותף המיני השתמש בקונדום הסיכוי להריון אפסי. קונדום נחשב לאמצעי הגנה יעיל ובטוח למניעת הריון.

ש: עשיתי מין וחבר שלי גמר לי בפה ובלעתי. האם זה מסוכן?

ת: מין אוראלי אינו מסוכן וכל זמן שאת עושה מין מרצונך החופשי ללא כפייה כולל אוראלי הכולל בליעה של זרע זה בסדר ולא מסוכן.

ש: עשיתי מין אנאלי עם חבר שלי והוא גמר בתוכי, המחזור שלי מאחר ביומיים. האם יכול להיות שאני בהריון?

ת: הריון יכול לקרות אך ורק מפליטה של זרע בנרתיק. מכיוון שהחבר חדר אנאלית (פי הטבעת) לא יכול להיות שאת בהריון.

bottom of page